کد خبر : 182

شهرستان منوجان دارای دو اقلیم متفاوت است به طوری که تابستان، دما در برخی مناطق این شهرستان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و در مناطقی مانند: گشمیران و کندر، مردم از هوایی معتدل و خنک با طبیعتی چشم نواز بهره می‌برند.

نودژنیوز:حاصلخیز بودن خاک، وجود مزارع متعدد و تنوع آب و هوایی، منوجان را به قطب اقتصادی کشاورزی تبدیل کرده است.وجود آب و هوا و شرایط اقلیمی متنوع، موجب شده ده‌ها نوع محصول از جمله: سیب زمینی، پیاز، گوجه، بادمجان، فلفل، ذرت، گندم، خیار سبز، هندوانه، خیار و گرمک در این شهرستان کشت شود. این شهرستان از لحاظ تولید اکثر محصولات کشاورزی در رتبه‌های بالای کشوری قرار دارد.

روستای کندر، روستای بسیار زیبا با طبیعتی بکر و جذاب در بخش آسمینون منوجان قرار دارد و از نظر موقعیت جغرافیایی به صورت طولی در دو طرف رودخانه‌ای به نام کندر واقع شده که از نزدیکی‌های دهکهان و قسمتی از رودخانه نازدشت سرچشمه می‌گیرد.راه‌های ورودی به کندر از طریق بندرعباس به رودان دوراهی نودژ- بجگان و راه ورودی دیگر آن از طریق کهنوج و نازدشت است.باغ زیبای روضه ارم از دیگرمکان‌های دیدنی منوجان، باغ روضه ارم است که در فاصله سه کیلومتری مرکز شهر منوجان در منطقه‌ای کوهستانی و خوش آب و هوا واقع شده است.
این باغ پوشیده از درختان قدیمی و تنومندی، همچون انبه، جم، نخل‌های خرما، پرتقال، لیموترش و نارنگی است.چشمه‌سار‌های جاری، نهر‌های آب با صدای شرشر دلنواز، آواز پرندگان، درختان سر به فلک کشیده، سایه‌سار‌های باصفا، کرانه آبی آسمان، ارتفاعات صخره‌ای در کنار هوایی دلپذیر و مطبوع همه و همه، مناظر بسیار دلنشینی است که به چشم می خورد.
باغ روضه ارم که در فصل بهار دلنشین و دلربا است، تا پیش از شیوع کرونا، مرکز جذب مردم محلی و گردشگران داخلی و خارجی در فصل‌های بهار و تابستان بوده است.
بند آبخیزداری کندر طول بند آبخیزداری کندر طول که در فاصله سه کیلومتری مرکز شهر منوجان قرار دارد، دارای طبیعتی زیبا، شامل: درختان دست کاشت وخودرو است و در رودخانه پایین دست این بند، آب‌هایی جریان دارد که زیبایی منطقه را دوچندان کرده است.
تماشای گذر عمر در کنار رودخانه‌های منوجان شهرستان منوجان به وسیله رودخانه‌های سی سواری، رودخانه تنگه نائییز، رودخانه چاه سنگ، رودخانه چرکهران، تیئاب احاطه شده که مهم‌ترین این رودخانه‌ها سی سواری است.
رودخانه سی سواری که در آبادی بلبل آباد واقع شده، رودی است که خاطره‌های زیادی برای مردم منطقه دارد. بنا به گفته مردم منطقه در زمان‌های بسیار دور، سی سوار که قصد عبور از این رودخانه را داشتند، اسیر این رودخانه می‌شوند و از آن به بعد این رودخانه به این نام معروف شده است.
Likes(0)Dislikes(0)