کد خبر : 245

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عملیاتی شدن طرح “عدالت و تعالی نظام سلامت” اولویت این وزارتخانه است و نقش مهمی در گسترش خدمات در مناطق کم برخوردار دارد.

نودژنیوز:دکتر بهرام عین اللهی روز پنج‌شنبه در جریان سفر هیات دولت به خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری شهرستان بردسکن افزود: اجرای برنامه عدالت و تعالی نظام سلامت یکی از اولویت های وزارت بهداشت است که با همکاری و مشارکت روسا و مسوولان دانشگاههای علوم پزشکی کشور میسر است و از این طریق می‌توان در جهت رفع  مشکلات و کمبودها در حوزه سلامت گام برداشت.
وی حضور هیات دولت در مناطق محروم و کم برخوردار را نشان از دغدغه دولت در رفع مشکلات مردم در نقاط مختلف کشور دانست وگفت: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از مایوس شدن دشمن از حربه های مختلف برای به زانو در آوردن میهن، کشورمان درگیر تحریم ها و فشارهای ناجوانمردانه متعددی شد و امروز دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می کنند با تحریم ها و فشار بیشتر، مردم را از انقلاب اسلامی مایوس کنند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه افزود: تحریم های ظالمانه و  مسدود کردن منابع غذایی و دارویی فشارهای مضاعفی را به مردم وارد می کند و هدف این است که دولت به هدف اصلی خود که افزایش رفاه مردم است، نرسد.
دکتر عین‌اللهی بیان کرد: در آغاز کار دهولت سیزدهم، روزانه ۵۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، ۱۸ هزار بستری، هشت هزار بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری می شدند و روزانه بیش از ۷۰۰ هموطن جان خود را از دست می دادند، بنابراین از همان ابتدای کار دولت، تلاش شد به دور از وعده و قول دادن به مردم، به اهداف خود عمل کنیم که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه برداشته شده است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۱۴۷ میلیون واکسن با کمک مردم تزریق شده  و در این برنامه اگر تنها از ظرفیت پرسنل بهداشتی و درمانی استفاده می‌شد، تزریق این تعداد واکسن دو سال زمان می برد اما با مشارکت مردم، هم اکنون کشورمان در زمره ۱۰ کشور جهان  در اجرای موفق برنامه واکسیناسیون به شمار می‌رود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حضور نیروهای جوان از ظرفیت های مهم شهرستان بردسکن محسوب می شود، اظهار کرد: باید از امکانات موجود به شکل مطلوب استفاده کرد و می توان برای گسترش خدمات، از “تله مدیسن” پزشکی از راه دور  بهره برد.
دکتر عین اللهی با اشاره به  تاکید رییس جمهور  بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام گفت: در حال حاضر ۲۲۰ پروژه با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در حوزه سلامت در کشور در حال اجراست،  لذا بر این اساس ساخت بیمارستان جدید در بردسکن امکان پذیر نیست اما با توجه به نیاز شهرستان، می توان از منابع غیر دولتی برای اجرای این پروژه استفاده کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز در این نشست با بیان اینکه شهرستان بردسکن، امسال  نخستین شهرستان برخوردار از نظر تعداد توزیع متخصص محسوب می شود؛ بیان کرد: امسال به شهرستان هایی که از نظر بعد مسافت به مشهد مقدس فاصله بیشتری دارند، تعداد متخصص بیشتری اعزام شد تا ضمن گسترش دسترسی و خدمات رسانی، از انتقال بیماران به سایر شهرستان ها جلوگیری شود.
دکتر شاپور بدیعی با اشاره به اختصاص دستگاه سی.تی. اسکن و دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان ولیعصر(عج) بردسکن خاطر نشان‌کرد: بخش مراقبت های ویژه این مرکز درمانی، چهار تخت مصوب دارد که با اتمام اعتبار بخشی دو تخت ویژه دیگر نیز اختصاص خواهد یافت.

تنها بیمارستان بردسکن تجهیزات لازم را ندارد 

فرماندار بردسکن  نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه تمامی مطالبات شهرستان دسته‌بندی و به صورت مکتوب تحویل نماینده تام الاختیار رئیس جمهور شده است، گفت: با توجه به اینکه بردسکن در یک چهار راه مواصلاتی قرار گرفته است، متاسفانه تنها بیمارستان شهرستان از یک قدمت ۴۰ ساله برخوردار و از امکانات و تجهیزات لازم در حوزه بهداشت و درمان محروم است.
علی دهقان زاده افزود: اکنون مجوز بیمارستان ۱۷۰ تختخوابی بردسکن اخذ شده  و احداث این بیمارستان ضروری است  لذا می طلبد این پروژه در ردیف پروژه های کددار ملی قرار بگیرد.
وی وضعیت فضای فیزیکی بیمارستان و تجهیزات پزشکی و کمبود متخصص  را از مهم ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد.

فرماندار بردسکن با اشاره  به برخی از پروژه های نیمه تمام عمرانی در حوزه شهرستان بردسکن گفت: متاسفانه از مجموع بیش از هزار کیلومتر راه حتی یک کیلومتر راه دوبانده نداریم و جاده های مواصلاتی شهرستان که از بار ترافیکی بالایی برخوردار هستند اصلا وضعیت مناسبی ندارند و  شاهد تصادفات دلخراشی در محورهای شهرستان هستیم.
وی بیان کرد: در حال حاضر پروژه باند دوم جاده بردسکن به خلیل آباد و بردسکن به انابد و پروژه کنار گذر بردسکن که قریب  ۲۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آنها می گذرد، به دلیل کمبود اعتبار راکد مانده و علی رغم همه پیگیری ها هنوز نتیجه‌ای به دنبال نداشته است.
دهقان زاده اظهار داشت: کم عرض بودن جاده بردسکن به سبزوار و جاده بردسکن به انابد و درونه که جز محورهای ترانزیتی شهرستان بردسکن است از ایمنی لازم برخوردار نیست و فاقد شانه خاکی است که تعریض و آسفالت این محورها نیازمند تخصیص بودجه است.
وی با بیان اینکه شهرستان بردسکن قریب به ۵۰ هزار بیمه شده تبعی دارد، افزود: با وجود اینکه مجوز احداث درمانگاه تامین اجتماعی گرفته شده است ولی هنوز کار خاصی برای این پروژه صورت نگرفته  که احداث درمانگاه تامین اجتماعی یکی از نیازهای اصلی منطقه است.
وی تعیین تکلیف خاموشی چاه موتورهای کشاورزی، احداث اورژانس هوایی، احداث ناحیه صنعتی در بخش انابد و احداث یک انبار امداد و نجات در دهستان درونه با توجه به گسل معروف درونه و درخواست تسهیلات کم بهره و بلاعوض در بخش مسکن و کشاورزی را از دیگر درخواست های شهرستان برشمرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستانهای خلیل آباد و بردسکن در سفر استانی رییس جمهور به خراسان رضوی امروز در بدو ورود به بردسکن به مقام شامخ شهدای این شهرستان، ادای احترام کرد و با حضور در منزل اولین شهید مدافع سلامت در بردسکن در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت نمود.
بازدید از ساختمان حوزه علمیه و بیمارستان خاتم الانبیاء و حضور در جلسه شورای اداری شهرستان خلیل آباد  و دیدارهای مردمی از دیگر برنامه های وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه دولت در هجدهمین سفر استانی هیات دولت است.
بردسکن در فاصله ۲۷۳ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

رییس جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت روز چهارشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در نخستین سفر استانی خود در سال جدید وارد استان خراسان رضوی شدند.

سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت در خراسان رضوی امروز پنجشنبه نیز ادامه دارد.

رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان،آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و راه و شهرسازی و نیز معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری همراهی می کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

Likes(0)Dislikes(0)