کد خبر : 238

وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی گفت: رسانه ها باید صحنه های زیبای شهادت، ایثار و از خود گذشتگی شهدای سلامت را به تصویر بکشند تا به الگویی برای جامعه تبدیل شوند.

نودژنیوز:بهرام عین اللهی روز پنج شنبه در سفر به شهرستان بردسکن در استان خراسان رضوی در دیدار با خانواده شهید علی حاجی پور نخستین شهید مدافع سلامت این شهرستان افزود: شهدا بودند که انقلاب ما را به ثمر رساندند و هر شهید هدف خاصی داشته است و شهدای مدافع حرم، شهدای انقلاب و شهدای سلامت هر کدام با توجه به شرایط زمانه و با فرهنگ زمانه برای نظام و انقلاب و مردم جان خود را فدا کردند.

وی با اشاره به این که در دوران کرونا ۳۰۰ نفر از کادر درمان کشور در راه تامین سلامت هموطنان به شهادت رسیدند ادامه داد:جامعه پزشکی و پرستاری ما به دنیا نشان داد که با وجود همه محدودیت ها و تحریم ها، انسان های بزرگی بودند که برای سلامت مردم جان خود را به مخاطره انداختند و ایستادگی کردند و سربلند بیرون آمدند.

به گزارش ایرنا، شهید راه سلامت علی حاجی با ۲۰ سال سابقه به عنوان کاردان پیشگیری از بیماری ها در مراکز مختلف بهداشتی شهرستان بردسکن فعالیت و خدمت رسانی می کرد که در دهم آبان ماه سال ۹۹ بر اثر ابتلا به کرونا در سن ۴۳ سالگی آسمانی شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستانهای خلیل آباد و بردسکن در سفر استانی رییس جمهور به خراسان رضوی امروز وارد بردسکن شد و به مقام شامخ شهدای این شهرستان، ادای احترام کرد.

بازدید از ساختمان حوزه علمیه و بیمارستان خاتم الانبیاء و حضور در جلسه شورای اداری شهرستان و دیدارهای مردمی از دیگر برنامه های وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه دولت در هجدهمین سفر استانی هیات دولت است.

بردسکن در فاصله ۲۷۳ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

رییس جمهور و اعضای هیات دولت روز چهارشنبه در نخستین سفر استانی خود در سال ۱۴۰۱ وارد استان خراسان رضوی شدند و امروز  نیز مهمان این استان خواهند بود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

Likes(0)Dislikes(0)