کد خبر : 362

به منظور اجرایی شدن دستور رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، جلسه ویژه تبیین دستورالعمل اجرایی رفع فقر مطلق در استان کرمان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

نودژنیوز :به نقل از ایسنا، به منظور اجرایی شدن دستور رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، جلسه ویژه تبیین دستورالعمل اجرایی رفع فقر مطلق در استان کرمان به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان ، فرمانداران استان ، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و سرپرست اداره کل بهزیستی و سایر مسؤلان مربوطه در استانداری کرمان برگزار شد.

🔻رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این جلسه گفت: شناسایی افراد دارای فقر مطلق در سطح استان در حال انجام است و جمع آوری معتادین متجاهر بر عهده نیروی انتظامی استان است.

وی در ادامه در خصوص اینکه سوال فرمانداران مبنی براینکه آیا شهرستان ها سهمیه بندی شده اند؟ عنوان کرد: در فاز اول سهمیه بندی بین شهرستان ها نداریم و فقط کد ملی مبنای کار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: در زمینه فقر مطلق، شورایی با ابتکار نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان از یک سال پیش در استان تشکیل شد و در این شورا نظام و مسایل استان بررسی شد و در نهایت به یک بانک ۵٠٠ مساله ای بدست آمد و در نهایت مشکلات استان به ٨ مادر مساله تقسیم شد.

وی تاکید کرد: فقدان سیاست علمی واحد در خصوص فقرزدایی در استان مشهود است و طرح مقابله با فقر یک برنامه کوتاه مدت است و این طرح ناظر به فقر مطلق است.

جلالی اظهار کرد: افراد متجاهران و کسانی که سقفی بالای سر ندارند مشمول این طرح هستند.

وی در ادامه گریزی به موضوع زباله گردی و تبدیل شدن آن به منبع درآمد برای برخی افراد عنوان کرد: محلی برای استقرار کارگاه های ضایعاتی مشخص کردیم و در آنجا دوربین نصب می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: هیچ نگرانی نسبت به بودجه اجرای این طرح نداریم و مقابله با فقر مطلق مورد تاکید رئیس جمهور است.

وی با تاکید برآنکه این طرح باید پیوست رسانه ای داشته باشد و در ادامه خطاب به دستگاه های متولی اجرای طرح مقابله با فقر گفت: بانک اطلاعات اولیه تا اواسط هفته آینده باید تکمیل شود.

در ادامه مجتبی مصباح سرپرست اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه از روش های خانوارهای هدف سخن به میان آورد و بیان کرد: معرفی افراد نیازمند توسط مردم، نهادهای مردمی، کمیته امداد و بهزیستی در سامانه صورت می گیرد.

وی با بیان این مطلب که شناسایی اولیه توسط بانک اطلاعات رفاه ایرانیان انجام می شود و در ادامه گفت: احراز شرایط خانوارهای از طریق وسع سنجی توسط بانک اطلاعات رفاه ایرانیان، تکمیل اطلاعات از سوی معرف یا متقاضی و بررسی میدانی صورت می گیرد.

سرپرست اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: نتایج بررسی وسع سنجی توسط بانک اطلاعات رفاه ایرانیان به صورت برخط در اختیار کمیته امداد قرار خواهد گرفت.

وی افراد مشمول این طرح را معتادین متجاهر، بیماران اعصاب و روان رها شده در معابر عمومی و بی خانمان ها به بهزیستی دانست.

احمد دهقان مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: در مرحله اول باید افراد دارای فقر مطلق شناسایی شوند.

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این جلسه این را یک کار جدید دانست و بیان کرد: پیدا کردن این گروه کار خیلی سختی نیست و بخش عمده کار بر عهده کمیته امداد گذاشته شده است.

وی ادامه داد: خیریه ها و مراکز نیکوکاری دارای بانک اطلاعاتی هستند و اگر همه این نهادها اطلاعات را وارد سامانه کنند دیگر همپوشانی نخواهیم داشت.

وحیدزاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز از آمادگی این نهاد برای همکاری خبر داد.

📆 ١۶ فروردین ١۴٠١

Likes(0)Dislikes(0)