کد خبر : 409

جلسه شورای سلامت با دستور کار پشه آئدس و اهمیت مبارزه با آن، با حضور سید ابوالحسن حسینی معاون فرماندار منوجان، رئیس مرکز بهداشت و اعضای جلسه در محل سالن شهید یوسف زاده فرمانداری شهرستان منوجان برگزار شد.

نودژنیوز:به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان منوجان، جلسه شورای سلامت با دستور کار پشه آئدس و اهمیت مبارزه با آن، با حضور سید ابوالحسن حسینی معاون فرماندار منوجان، رئیس مرکز بهداشت و اعضای جلسه در محل سالن شهید یوسف زاده فرمانداری شهرستان منوجان برگزار شد.

در این نشست دکتر رازبان گفت: پشه آئدس دارای گونه‌های متعددی است که دو گونه آن ناقل ۴ بیماری ویروسی چیکن گونیا، زیکا و تب دانگی و تب زرد هستند که به غیر از تب زرد که واکسن دارد برای دیگر بیماریهای منتقله از پشه آئدس درمانی وجود ندارد.

دکتر رازبان ادامه داد: این پشه در مناطق گرمسیری و استوایی زندگی میکند و زیستگاه و محل تکثیر این نوع پشه مکان‌هایی مانند آب‌های جمع شده در تایرهای فرسوده و حتی آب جمع شده زیر کولر است و این پشه در آبهای راکد موجود در محل های تاریک و سایه دار و جاهای سیاه رنگ اقدام به تخم گذاری می کند.

وی افزود : از راه های مقابله با پشه آئدس میتوان به تمیز کردن ظرف آب پرندگان ، ضدعفونی کردن منبع آب، سینک ظرفشویی و روشویی، پوشیدن لباس آستین بلند و زدن پماد دافع حشرات و از همه مهمتر از بین بردن لاستیک های فرسوده در سایت زباله و عدم انباشت زباله در نزدیکی منازل مسکونی و باغچه ها اشاره کرد.

📆 ٢٣ فروردین ١۴٠١

🔹روابط عمومی فرمانداری شهرستان منوجان

 

Likes(0)Dislikes(0)