کد خبر : 575

در جلسه هماهنگی اتحادیه ها و اتاق اصناف با رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان منوجان مطرح شددر صورت عدم درج قیمت محصول، اصناف متخلف ده میلیون تومان جریمه خواهند شد.

نودژنیوز:ظهر امروز پنجشنبه ۵ خردادماه، جلسه هماهنگی اتحادیه ها و اتاق اصناف با حضور جمشید سراجی رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان منوجان، سرهنگ نوری فرمانده نیروی انتظامی و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان اصناف در محل دفتر فرماندار شهرستان منوجان برگزار گردید.

در این جلسه نمایندگان اصناف مسائل و مشکلات واحد های صنفی را بیان نموده و تصمیمات لازم جهت رفع موانع و بهبود وضعیت واحد ها توسط اعضای ستاد اتخاذ گردید.

فرماندار منوجان در این نشست گفت: بنا بر تصمیم ستاد ملی تنظیم بازار، همزمان با سراسر کشور قیمت فروش همه کالا‌ها در شهرستان منوجان تک نرخی خواهد شد.

وی افزود: به منظور نظارت بر واحدهای صنفی و معرفی متخلفین به مراجع ذیصلاح همه اتحادیه ها موظفند نرخ نامه اصناف را از طریق شهرستان های همجوار تهیه و پس از تنظیم به واحدهای زیرمجموعه خود ارائه دهند .
سراجی خواستار اطلاع رسانی هر اتحادیه درخصوص تذکرات و اخطاریه های لازم به واحد های صنفی شد و افزود: اتحادیه ها موظفند ضمن بازدید از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی زیرمجموعه خود، درخصوص درج قیمت کالا و جلوگیری از چندنرخی بودن در بازار ،اخطاریه ها و تذکرات لازم را به آنها ارائه دهند تا مشمول جریمه نشوند (اخطاریه تمدید و صدور، درج قیمت کالا، نرخنامه، تداخل صنفی و… ).

فرماندار منوجان از جریمه های بالا برای متخلفین خبر داد و گفت: از هفته آینده برای تخلف عدم درج قیمت کالا ١٠ میلیون تومان جریمه نقدی برای صنف متخلف اعمال خواهد شد.
وی همچنین درخصوص نانوایی ها گفت : توجه به بهداشت نانوایی ها،ساعت کاری، کیفیت و کمیت نان نیز توسط اتحادیه به واحد صنفی زیرمجموعه تذکرات لازم داده شود و اطلاع رسانی انجام شود .
رئیس ستاد تنظیم بازار منوجان در پایان از همه اصناف و بازاریان خواست برای جلوگیری از جریمه و ایجاد محدودیت برای اصناف همه توصیه ها و قوانین را رعایت نمایند .

📆 ۵ خرداد ١۴٠١

Likes(0)Dislikes(0)