کد خبر : 566

سراجی در آیین تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان منوجان، ابتدا از زحمات چتروز رئیس سابق قدردانی و در ادامه انتصاب دکتر کرمی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش شهرستان منوجان را تبریک گفت.

نودژنیوز: جمشید سراجی روز شنبه ٧ خردادماه در جلسه تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش منوجان گفت: فلسفه وجودی آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی و یا به اصطلاح کارخانه انسان سازی است؛ و تعلیم به عنوان مربی در تکوین شخصیت انسان جایگاه رفیعی دارد.

فرماندار منوجان افزود : یکی از اهداف قرآن را می توان تهذیب نفس یا همان تربیت و دیگری را بالا بردن سطح معلومات یعنی تعلیم نام برد.

وی اظهار داشت: مهمترین عواملی که می‌تواند آموزش و پرورش را به طور عام و معلم را به طور خاص در این امر خطیر یاری نماید بهره‌مندی از ویژگی‌های روانی، عقیدتی و اخلاقی است، که با رسالت معلم سازگار باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان منوجان گفت: البته اعتقاد ما بر این است که شأن و جایگاه معلم باید حفظ شود و به لحاظ وضعیت معیشتی و حقوقی باید درصد بالاتری نسبت به سایر کارکنان شاغل دیگر داشته باشند چرا که توجه به این امر باعث می‌شود معلم بدون دغدغه وارد کلاس درس شود.

سرپرست فرمانداری منوجان خاطرنشان کرد : تربیت رکن مهم آموزش و پرورش است و این با حرف نمی شود، باید امروز جهادی کار کرد و نسل آینده دار کشور را تربیت کرد.

وی افزود: ما باید به این باور برسیم که همه فعالیت های آموزش و پرورش با تمام امکانات و تجهیزات و همه برنامه ها و فوق برنامه ها مثل کلاس های تقویتی، کلاس های کنکور، المپیاد ها و جشنواره ها باید ثمره و میوه اش تربیت و پرورش انسان در طراز انقلاب اسلامی باشد.

سراجی سرپرست فرمانداری منوجان در پایان گفت :لذا برابر با سند تحول بنیادین که به عنوان یک سند بالادستی است، کار معلمان باید منجر به پرورش و تربیت دانش آموزانی خلاق، متعهد، مومن، مؤدب و با مهارت گردد،انشاالله.

📆 ٧ خرداد ١۴٠١

Likes(0)Dislikes(0)