کد خبر : 622

بعد از گذشت حدود یک ماه از تعطیلی معدن کرومیت آسمینون منوجان در جنوب استان کرمان و بیکار شدن ١٢٠٠ کارگر اخیرا نامه ای مبنی بر قطع برق پالایشگاه و‌تعطیلی کامل نیز منتشر شد.

نودژنیوز:مدیران و مسئولان شهرستانی و استانی در هفته های اخیر جلسات مختلفی را با کارگران برگزار کرده اند و نامه نگاریهایی را نیز با برخی مسئولین بالادستی انجام داده اند اما هنوز این تلاشها منجر به بازگشایی معدن نشده است.

در این شرایط بد و نابسامان اقتصادی که شعار مقام معظم رهبری تولید و اشتغال آفرینی در سال جدید بوده است تعطیلی این شرکت روی زندگی بیش از ۴٠٠٠ نفر از کارگران و خانواده های ایشان بصورت مستقیم تاثیر گذاشته است و ایشان را دچار بحران اقتصادی و روحی و روانی کرده است .

اینکه یک فرد یا مجموعه بخواهد اینچنین بیش از ۴٠٠٠ نفر را تحت سنگینترین فشارهای اقتصادی قرار دهند به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست .

هرچند تلاشهایی از سوی مقامات محلی و نماینده مردم در مجلس در جریان است لیکن تعطیلی شرکتی به این وسعت یک موضوع ملی است که باید وزارت کشور ،وزیر صمت و مسئولین استانی و نمایندگان مجلس در استان کرمان موضوع را پیگیری نمایند .

این موضوع که از کارگران بخواهیم خویشتنداری کنند امری کاملا صحیح است و هیچ کس بی قانونی را بر نمی تابد و خود کارگران نیز بدنبال چنین اقداماتی نبوده و نیستند، لیکن مسئولین و نهادهای مختلف اجرایی،امنیتی و قضایی باید از تمام ظرفیتها برای حل مشکلات کارگران استفاده کنند .

شرکت معادن کرومیت فاریاب منوجان در بخش آسمینون شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان قرار دارد که با بیش از ١٢٠٠ کارگر با دستور مدیرعامل شرکت تعطیل و کارگران این شرکت بیکار شده اند و به اداره کار و تامین اجتماعی اعلام شده که نسبت به برقراری بیمه بیکاری برای کارگران اقدام کنند.

Likes(0)Dislikes(0)